Kokneses mūzikas skola
lapas galva

Kokneses novads

Kokneses Mūzikas skolā aizvadīts XIV Starptautiskais P. Čaikovska klaviermūzikas konkurss04.12.2018

1.decembrī Kokneses Mūzikas skolā notika XIV Starptautiskais P. Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju solistu un klavierduetu konkurss. Konkursā piedalījās 62 dalībnieki no Latvijas – Ādažu MMS, Maltas MS, Rīgas 3.MS,Juglas MS, Pārdaugavas MMS, Talsu MS, KārsavasMMS, Tukuma MS, Pilsrundāles MMS, A. Žilinska Jēkabpils MS, Bauskas MS, J. Norviļa Madonas MS, Vecumnieku MMS, Birzgales MS, Ikšķiles MMS, E. Dārziņa MS, Ulbrokas MMS,  Valmieras MS, Ozolnieku MS, Smiltenes MS, Bolderājas MMS, Rīgas Doma kora skola, St. Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas, Jelgavas Mūzikas vidusskolas un Kokneses MS, no Lietuvas – Klaipēdas J. Karosas Mūzikas skolas, Utenas mākslu skolas un Č. Sasnauskas Visaginas mākslu skolas, no Krievijas – D. Šostakoviča bērnu mūzikas skolas.

Konkursā strādāja žūrijas komisija triju cilvēku sastāvā – Vaiva Purlīte – J. Karosas Klaipēdas mūzikas skolas skolotāja, eksperte, pianiste, komponiste, Elīna Bambāne – St. Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas skolotāja, pianiste, metodiķe un Kaspars Bumbišs – Ādažu Mākslas un mūzikas skolas un J. Mediņa Mūzikas vidusskolas skolotājs, starptautisku konkursu laureāts, Kokneses mūzikas skolas absolvents.

Dalībnieki startēja trijās grupās un atskaņoja P. Čaikovska skaņdarbu kā obligāto un 16.,17.,18. gs. komponista skaņdarbu pēc izvēles. Žūrijai bija ļoti grūti izvērtēt laureātus, jo visi dalībnieki bija ļoti gatavojušies un muzicēja aizraujoši.

Prieks par mūsu skolas klavierspēles 3. klases audzēkni Aritu Niedri, viņai III vieta, paldies skolotājai Ilonai Makareni.

Tomēr 100 euro GRAND PRIX naudas balvu par veiksmīgāko P. Čaikovska skaņdarba interpretāciju žūrija dalīja 4 daļās – A grupā Anastasijai Lečickajai ( Č. Sasnauskas Visaginas Mākslas skola), Poļinai Petrovai ( PIKC NMV E. Dārziņa mūzikas skola), B grupa – Georgijam Maķim ( Rīgas 3. Mūzikas skola), Jekaterinai Maskovai ( D. Šostakoviča bērnu mūzikas skola).

Visi dalībnieki saņēma mūsu skolas sarūpētus suvenīrus, bet skolotāji saņēma apliecības par profesionālo pilnveidi.

Kokneses Mūzikas skolas direktore Iveta Bērziņa 

Pasākumu kalendārs
<>

Jaunākās galerijas


back to top