Kokneses mūzikas skola
lapas galva

Kokneses novads

Koknesietes Rīgas Doma kora skolas organizētajās meistarklasēs "Laudamus"30.05.2018

Nenovērtējamu pieredzi guva Kokneses Mūzikas skolas kora klases audzēknes Krista Strazdiņa un Viktorija Lenora Kraukle piedaloties Rīgas Doma kora skolas organizētajās meistarklasēs "Laudamus", kas notika 24., 25. maijā Rīgā. Šī gada meistarklašu tēma – Mākslinieciskās izteiksmes paplašināšanas iespējas kora priekšnesumā. Meistarklases citu Latvijas skolu audzēkņiem  Rīgas Doma kora skolā tiek rīkotas jau otro gadu. Ja pagājušajā gadā savu kora dziedāšanas pieredzi pilnveidot bija aicināti zēni, tad šogad iespēja piedalīties meistarklasēs tika dota meitenēm.

Meistarklašu dalībniecēm jau mājās, savu pedagogu vadībā, bija jāapgūst sava kora balss partija trīs skaņdarbiem. Iestudējamo skaņdarbu repertuārs sniedza jaunu pieredzi audzēknēm par kora repertuāra daudzveidību. Apgūstot viduslaiku gregorisko dziedājumu "Salve Regina", bija iespēja ielūkoties senajā nošu notācijā, bet norvēģu komponista un pianista Ola Gjeilo skaņdarbs "Ziemeļu gaisma" ieveda 21. gadsimta daudzbalsīgās mūzikas skanējumā.  Apgūtais repertuārs meistarklašu dienās intensīvos mēģinājumos  tika  pilnveidots diriģentes Airas Birziņas vadībā.

Meistarklašu dalībniecēm un pedagogiem divu dienu garumā bija organizētas arī citas daudzveidīgas, aktīvas nodarbības, kas atšķīrās no ierastā darba kora stundās. Atzītu profesionāļu vadībā tika strādāts pie aktiermeistarības (režisore Māra Ķimele), sadarbības ansamblī (dziedātājs Jānis Strazdiņš), apmeklēta individuālā nodabība pie vokālās pedagoģes Kristīnes Circenes.

Meistarklašu noslēgumā audzēknēm bija iespēja būt dalībniecēm brīnišķīgā sakrālās mūzikas koncertā „Marijas dziedājumi” un uzstāties kopā ar Rīgas Doma meiteņu kori "TIARA", diriģentes Airas Birziņas vadībā, Rīgas Doma baznīcā. Koncertā muzicēja un kora dziedājumu pavadīja ērģelniece Kristīne Adamaite, soliste -  soprāns Katrīna Paula Felsberga, saksofoniste Katrīna Kivleniece.

'"Meistarklasēs bija ļoti interesanti, guvu labu pieredzi un vienreizēju iespēju uzstāties Rīgas Doma baznīcā”, atzīst meistarklašu dalībniece Viktorija Lenora Kraukle. Krista Strazdiņa, daloties iespaidos par  meistarklasēm, saka: „Man viss ļoti patika. Likās, ka audzēkņi, kas mācās Rīgas Doma kora skolā ir citādi, labā nozīmē citādi – laipni, atsaucīgi, draudzīgi un atvērti. Šīs divas dienas es dzīvoju pilnīgi citā pasaulē – mūzikas pasaulē. Katrai notij un katram vārdam vajadzēja būt precīzam, bet mēs to pārvarējām. Šī meistarklase lika man aizdomāties, cik tomēr mūzika man ir svarīga."

Lai gūtie iespaidi un vērtīgie padomi ir iedrošinājums un izaicinājums jauniem mērķiem mūzikas apguves ceļā!

Paldies meitenēm par uzdrīkstēšanos, izturību un ieguldīto atbildīgo darbu, paldies vecākiem un Kokneses Mūzikas skolai par sniegto atbalstu!

 Lelde Kamzole-Gagaine,

Kora klases pedagogs

 

Pasākumu kalendārs
<>

Jaunākās galerijas


back to top