Kokneses mūzikas skola
lapas galva

Kokneses novads

Starptautiskā konkursā satiekas klaviermūzikas izpildītāji

12.12.2022

reinis-cirulis.jpgDecembra sākumā notika Kokneses Mūzikas skolas organizētais XVII Starptautiskais klaviermūzikas izpildītāju solistu un klavierduetu konkurss "Koknese 2022". Par tradīciju kļuvušais muzikālais notikums jau otro gadu norisinājās attālināti, un pirmo reizi tajā piedalījās rekordliels jauno pianistu skaits  - 80 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas, kā arī pirmo reizi no Anglijas un Vācijas mūzikas skolām pārliecinoši demonstrēja savu muzicēt prasmi. No Kokneses Mūzikas skolas konkursā startēja Reinis Cīrulis.

Starptautiskā konkursa idejas autore un dibinātāja ir bijusī Kokneses Mūzikas skolas direktore Silvija Cīrule, kura desmit gadus organizēja šo vērienīgo pasākumu, bet tagad jau septiņus gadus to veiksmīgi turpina direktore Iveta Bērziņa.

"Šis pārmaiņu laiks un modernās tehnoloģijas ir paplašinājušas konkursa robežas, jo dalībniekiem nebija jāierodas klātienē, bet līdz 24. novembrim jāiesūta videoieraksts ar diviem izpildītiem skaņdarbiem. Pēc tam šie klipi tika salikti kopā vienotā ritējumā piecās vecuma grupās. Konkursa nolikums paredzēja, ka solistiem un klavierduetu dalībniekiem ir jāatskaņo romantisma laikmeta skaņdarbs un pēc brīvas izvēles jebkura laikmeta un stila skaņdarbs. Mainījies ir konkursa formāts, bet nemainīgs ir palicis tā mērķis: attīstīt un pilnveidot audzēkņu spējas un dotības solo un ansambļa muzicēšanā, kā arī veicināt klavierspēles skolotāju pieredzes un repertuāra apmaiņu. Patīkami pārsteidza konkursantu teicamais sniegums un repertuāra izvēle," stāsta Iveta Bērziņa, paužot prieku par sadarbību ar brīnišķīgiem kolēģiem, kuri darbojās žūrijā, vērtējot jaunos talantus.

Konkursantus vērtēja starptautiska žūrija: žūrijas priekšsēdētāja Vaiva Purlyte - J. Karosas Klaipēdas mūzikas skolas (Lietuva) klavierspēles skolotāja - eksperte, pianiste, komponiste, žūrijas locekļi: Elīna Bambāne - Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktora vietniece, pianiste, koncertmeistare, Karīna Goldmane - Hans-Werner-Henze mūzikas skolas (Vācija) skolotāja, koncertējoša pianiste, koncertmeistare. "Konkurss attālinātā veidā notika no 1. līdz 3. decembrim, un šis laiks žūrijai bija ļoti intensīvs, bet arī pozitīvu emociju piepildīts," bilst Iveta Bērziņa, kura kopā ar saviem skolas kolēģiem ir ieguldījusi milzīgu darbu šī pasākuma norisē. Paldies Kokneses tūrisma informācijas centram par informatīvo Kokneses pilsētas informāciju angļu valodā.

Konkursa laureātiem visās vecuma grupās tika sarūpētas medaļas un diplomi, kuri jau nosūtīti saņēmējiem. Kokneses Mūzikas skolas audzēknis Reinis Cīrulis ieguva Atzinību, viņu konkursam sagatavoja skolotāja Zane Stupāne.

Savukārt vairākus konkursa dalībniekus iepriecināja žūrijas pārstāvju īpašās simpātiju balvas: nošu krājums no komponistes Vaivas Purlytes un ielūgums uz Elīnas Bambānes rīkoto XIII starptautisko jauno mūziķu  konkursu "Viva La Musica" Daugavpilī.

Mūzikas skolas direktore Iveta Bērziņa teic: "Esam saņēmuši sirsnīgus pateicības vārdus par lieliski noorganizēto konkursu. Ar gandarījuma sajūtu turpināsim labi iesākto, jo konkurss ir lieliska iespēja mūzikas skolu audzēkņiem pilnveidot sevi, bet pedagogiem – satikt jaunus kolēģus un dalīties ar klaviemūzikas repertuāru."

Pasākumu kalendārs
<>

Jaunākās galerijas


back to top