Kokneses mūzikas skola
lapas galva

Kokneses novads

Artūra Novika un LNSO stīgu kvinteta koncerts – sveiciens koknesiešiem07.04.2016

Kokneses Mūzikas skola savu 25. dzimšanas dienu ik mēnesi sagaida ar koncertiem, kuros cildina kādu no mūzikas instrumentiem. 15. aprīlī pulksten 18 Kokneses kultūras namā tiksimies Akordeona klases prezentācijas koncertā. 5. aprīlī Kokneses Mūzikas skolā akordeonistu mēnesi ar brīnišķīgu koncertu atklāja skolas absolvents, jaunais un talantīgais akordeona virtuozs Artūrs Noviks un Latvijā pazīstami mūziķi - LNSO stīgu kvintets: Sandis Šteinbergs (vijole), Raimonds Melderis (vijole), Arigo Štrāls (alts), Ainārs Paukšēns (čells), Raivo Ozols (kontrabass).

Koncerta apmeklētāju vidū bija arī Bebru pagasta iedzīvotāji, jo Artūrs Noviks ir dzimis Kokneses novada Bebru pagastā un mācījies Bebru pamatskolā. Pirmā, kas plaši pavēra mūzikas durvis ir Kokneses Mūzikas skola, kur akordeona spēle apgūta pie skolotāja A. Miķelsona. 2000. gadā pēc Mūzikas skolas absolvēšanas, iesākto ceļu turpinājis Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā. Šobrīd Artūrs Noviks ir maģistratūras students akordeona specialitātē un akordeona spēles studentu pedagogs Mūzikas akadēmijā. Paralēli akordeona spēles solista gaitām, Artūrs ir lielisks kameransambļa saspēles meistars, vairāku starptautisko konkursu, festivālu dalībnieks un laureāts, piedalījies daudzos ierakstos kopā ar valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio kori. No 2005. gada viņš ir salonansambļa Tango sin quinto dalībnieks. Arī mēs, skatītāji, šajā pavasara vakarā pārliecinājāmies, ka Artūrs ir radošs un aizrautīgs akordeonists gan klasiskajā repertuārā, gan laikmetīgajā mūzikā.

„Man ir prieks atkal būt savā skolā!” – tikšanās sākumā sacīja Artūrs Noviks. Kopā ar pieredzējušajiem LNSO stīgu kvinteta mūziķiem viņš aicināja doties līdzi muzikālā pastaigā iedvesmojošajā tango pasaulē. Koncerta „atslēga” bija stīgu instrumentu saspēle ar akordeonu. Kā godinājums izcilajam bandoneonistam, tango nuevo virziena izveidotājam Astoram Pjacollam izskanēja viens no dižā argentīnieša pēdējiem opusiem Five Tango Sensations. Miegs, mīlestība, nemiers, izmisums un bailes – šādā spektrā būvētas piecas tango sajūtas, lai mēs spētu noticēt – mūzikai piemīt brīnumaina vara atklāt cilvēka dvēseli.

Mums bija vienreizēja iespēja dzirdēt Ksenijai Sidorovai veltīto Artura Maskata skaņdarbu “Pusnakts Rīgā” Artūra Novika un Sanda Šteinberga izpildījumā. „Tas ir stāsts par Rīgas pirmskara periodu, par Žani Lipki un viņa sievu Johannu, tur saklausīsiet Māras dīķi un Ojāra Vācieša ielu,” – pastāstīja Artūrs.

Koncerta noslēgumā Artūra akordeons un stīgu kvintets mums dāvāja Latvijā iemīļotā Rišāra Galjāno skaņdarbu Opale Concerto – kā sveicienu Parīzei un tās muzikālajai gaisotnei. Silvija Cīrule, Kokneses Mūzikas skolas direktore, uzrunājot klātesošos, sacīja: „Man ir bezgala liela laimes sajūta un prieks, ka no mazā Kokneses zēna ir izaudzis tāds mākslinieks! Mēs lepojamies un vēlam veiksmi!”

To izteica arī apsveicēju ziedi un vēlējumi Artūram un viņa draugiem. Sirsnīgus sveicienus saņēma arī Artūra mamma, kurai šis vakars bija saviļņojošs brīdis.

Modra Šuriņa, Artūra kādreizējā mūzikas skolotāja, smaidot teica: „Nemaz neticas, ka pagājuši 16 gadi, toreiz mūsu repertuārā šovakar dzirdētie autori vēl nebija. Prieks, ka Artūru redzam aktieru vidē, dzirdam Latvijas Radio korī, un atšķirībā no citiem jauniem mūziķiem, viņam ir svarīgi muzicēt Latvijā!”

Aprīlis – akordeona mēnesis Kokneses Mūzikas skolā iesācies ar vērienu! Uz tikšanos 15. aprīlī, kad savu muzicēt prieku atklās Kokneses Mūzikas skolas akordeonisti!

Sarmīte Rode

Pasākumu kalendārs
<>

Jaunākās galerijas


back to top