Kokneses mūzikas skola
lapas galva

Kokneses novads

Ceļojums mūzikā29.01.2019

 Kokneses Mūzikas skolas mācību orķestris kopā ar saviem pedagogiem Ivetu Bērziņu un Karolīni Vancāni piektdien, 25.janvārī, devās uz Skrīveru sociālās aprūpes centru ''Ziedugravas, lai klausītājiem un skatītājiem piedāvātu ceļojumu pa pasauli.Tas nebija ne ar autobusu vai vilcienu, ne ar lidmašīnu vai automašīnu, tas bija ceļojums mūzikā.

   Mākslinieki aicināja doties uz Franciju, lai satiktos ar tango karali Astoru Pjacollu, kurš jau agrā bērnībā muzicējis tango orķestros. Neraugoties uz to, ka spēlēt mācījies klasisko mūziku, rodas interese par bandeonu, un muzicēšana turpinās. Tālāk, skanot jautrai un priecīgai mūzikai, ceļš aicināja uz Vāciju.

    Drīz vien domu lidojumā devāmies uz Krieviju, kur augstā līmenī uzņem filmas bērniem un pieaugušajiem, kā arī darbojas estrādes orķestri, kas iespēlē mūziku filmām.

     Kad atskanēja pirmie akordi no itāļu ''Santa Lučia'',tad zāli pāršalca kopdziedāšanas un dungošanas šalts. Kā kāds kungs nokomentēja:''Nu gluži kā jaunībā!''

   Ceļojums turpinājās uz Austriju,Tiroli, kur katrā ciemā ir sava mūzikas skola, katrā mājā spēlē vismaz vienu instrumentu, kā arī dejo un dzied slavenie jodleri. Raksta, ka daudzas latviešu tautas dziesmas arī ir nākušas no turienes.

     Pēc noteikta laika pārcēlāmies uz saulaino un karsto Āfrikas tuksnesi,saulē +60 grādi, no ēnas ne miņas. Bariņš beduīnu, notinuši galvas un kājas,tērpušies garos halātos,dzer karstu tēju un spriež, kā ātrāk nokļūt tirdzniecības centrā. Rimstoša smilšu vētra,tad oāze ar zaļiem,sulīgiem augiem, ūdens pilna aka un mirdzums ceļotāju acīs. Bet,ak nē,tā bija tikai mirāža!

     Tad nonācām 19.gadsimta pils zālē, kur skanēja romantiska mūzika - valsis. Zālēs stūrī skan orķestra skaņas, dzirdami pirmie kāju švīksti un zāles vidū iznāk dejotāji. Sākas dejas mūža garumā, pāri virpuļo plašajā zālē, ir tik viegli,tīri un balti.

   Arī šim sapnim reiz jābeidzas un koncerta noslēgumā atgriežamies mājās, Latvijā, Skrīveros, kur mūs sagaida Raimonda Paula ''Polku parāde''.

   Paldies lieliskajiem klausītājiem un skatītājiem par uzņemšanu, pedagogiem par viņu ieguldīto darbu, bērniem - māksliniekiem par burvīgo sniegumu, kā arī pateicības vārdi Vitai Kažociņai  un Sintijai Bebrei par gardajiem pīrādziņiem un smalkmaizītēm,kuras nonāca lielos un mazos vēderos. Kā koncerta apmeklētāji atzina: ''Tik garšīgs koncerts nav bijis mūsmājās!''

     Paldies vecākiem par sarūpētajiem saldumiem un šoferītim Aigaram Romanovskim!

Daigas Andersones teksts un foto

Pasākumu kalendārs
<>

Jaunākās galerijas


back to top