Kokneses mūzikas skola
lapas galva

Kokneses novads

Skanīgs mācību gada noslēgums

15.05.2023

Kokneses mūzikas skolas vecāko klašu kora mācību gada noslēgums bagāts ar vairākiem dziesmotiem Aizkraukles novada koru pasākumiem, kuru idejas autors un virzītājs ir Aizkraukles novada koru virsdirģents Eduards Grāvītis.

632d139d-231f-44aa-90e6-6645005dcafa.jpgŠopavasar, 22.aprīlī koris piedalījās Garīgās mūzikas festivālā "Soli Deo Gloria", kas notika Aizkraukles Svētās Terēzes no Bērna Jēzus Romas katoļu baznīcā, kur izdziedāja visa mācību gada garumā rūpīgi gatavoto garīgās mūzikas programmu, kā arī klausījās citu bērnu koru no Aizkraukles, Skrīveriem un vieskolektīva no Rēzeknes sniegumā. Koncerta noslēgumā skanīgi un krāšņi izskanēja komponista Valda Zilvera pavadībā skaņdarbs "Soli deo Gloria", kas kļuvusi par festivāla himnu. Koris festivālā piedalās jau otro reizi.

Emocijām bagāts un iedvesmojošs bija 13. maija Dziesmu svētku cildinājuma akmens atklāšanas pasākums Likteņdārzā, kur korim bija dota iespēja uzstāties koncertā "Daugavas dziesmas" kopā ar Rīgas Imantas vidusskolas zēnu kora "Auseklītis" un Pētera Barisona Aizkraukles mūzikas skolas kora dalībniekiem. Audzēkņiem bija iespēja sajust īstu dziesmusvētku garu vienojoties ar vairākiem simtiem koncerta koru dziedātājiem Mārtiņa Brauna dziesmas "Saule, Pērkons, Daugava" atskaņojumā dziesmusvētku virsdiriģenta Romāna Vanaga vadībā. Paldies koncerta mākslinieciskajam vadītājam Eduardam Grāvītim par doto iespēju! Cerams, ka pasākumā piedzīvotās emocijas un iespaidi iesēs audzēkņu sirdīs to dziesmas mīlestību, kas mūsu tautai ļāvusi šo dziesmoto tradīciju saglabāt cauri laikiem jau 150 gadus.

 Trešais lielais novada koru notikums, kurā dalību koris aizsāka jau pagājušajā mācību gadā ir multimediālais Aizkraukles novada koru projekts "Daugavas dziesmas", kura ietvaros katrs novada koris, kas iesaistījās projektā, ierakstīja savu apgūto un izvēlēto dziesmu par Daugavu. Projekta noslēgumā, kas notiks 2. jūnijā Aizkraukles kultūras centrā varēs vienkopus dzirdēt visu koru sniegumu, kā arī sajust vienojošo koru kopskanējumu kopdziesmu atskaņojumā.

Paldies kora audzēkņiem par aizrautību, Kokneses Mūzikas skolas direktorei un audzēkņu vecākiem par sniegto atbalstu un līdzdalību.

Lelde Kamzole-Gagaine,    

Kora diriģente 

3650c921-2c15-4737-b765-2e1d242b934d.jpg 632d139d-231f-44aa-90e6-6645005dcafa.jpg dsc1016.jpg dsc1019.jpg dsc1022.jpg
Pasākumu kalendārs
<>

Jaunākās galerijas


back to top