Ak, aprīli!

20.04.2015

img_6906_1.jpgAprīlis Kokneses mūzikas skolā šogad ir neparasti „karsts” mēnesis: ieskaites, koncerti, eksāmeni, skates mijas ar obligātajām stundām, mēģinājumiem. Ja vien diennaktī būtu mazliet vairāk kā 24 stundas, tad, varbūt, atliktu kāds brīdis atpūtai!

Skolas koris veiksmīgi izturējis Dziesmu svētku atlases I kārtu. Piešķirtā I pakāpe dod iespēju II kārtā uzrādīt vēl labāku rezultātu un tikt uz Lielo vasaras notikumu Rīgā. Atlase būs skaudra un nežēlīga, jo Latvijā skolēnu koru ir daudz, taču Mežaparka estrādē visiem vietas nepietiks… . Tādēļ novēlēsim skolas korim izturību un līdz 11.maijam (II kārtas dienai) no sirds pastrādāt un „noslīpēt” visas Dziesmu svētku repertuāra dziesmas, jo viena no tām būs obligāta, bet pārējās divas tiks izlozētas 5 dienas pirms uzstāšanās!

Ne mazāk „karsts” ir skolas Kamerorķestra aprīlis, jo tā nogalē jādodas uz Rīgu, lai Filharmonijā koncertētu kopā ar Karolīnas Ludboržas vadītās Rīgas skolēnu pils akordeona studijas „Opuss” ansambli, Ugāles mūzikas skolas, Maskavas un Baltkrievijas jaunajiem akordeonistiem. Repertuāra un dalībnieku skaita ziņā bagāto koncertu vadīs muzikoloģe Ilma Grauzdiņa. Šo pasākumu sponsorē Rīgas Samariešu biedrība, kurai izsakām vissirsnīgāko pateicību par transporta un Filharmonijas zāles nomas apmaksu! Mūsu audzēkņiem paveras retā iespēja – koncertēt uz Filharmonijas Lielās skatuves.

Aicinām kora mūzikas mīļotājus un fanus uz Skolēnu koru skates II kārtu Aizkraukles ģimnāzijā 11. maijā, bet akordeona mūzikas cienītājus – 29.aprīlī plkst. 19:00 uz koncertu Rīgā, Lielajā ģildē. Koncertu kuplinās mūsu skolas saksofonistes un flautistes, kurām kamerorķestra partitūrās ir savas solo partijas.

Vēlējums skolotājām - Leldei Kamzolei - Gagainei , Ilonai Makareni, Ivetai Bērziņai – turaties! Viss augstāk minētais ir ārpus Jūsu obligātajiem darba pienākumiem, tādēļ - jo vērtīgāks!

Turās arī mazie! Jūs to varat! Jums izdosies! Mums, skolotājiem, par jums prieks, bet vecākiem – lepnums!

S. Cīrule