Kokneses mūzikas skola
lapas galva

Kokneses novads

Akordeona mūzikas svētki Koknesē

28.02.2024

rodrogo.jpg24. februārī Kokneses Mūzikas skolā notika akordeona mūzikas svētki. IV Starptautiskais akordeona mūzikas izpildītāju solistu un kolektīvās muzicēšanas konkurss pulcināja 48 dalībniekus no Latvijas un Lietuvas gan  klātienē, gan attālināti. Visus dalībniekus vērtēja arī starptautiska žūrija: Elena Berezina –  Viļņas Jaunās Viļņas mūzikas skolas akordeona nodaļas vadītāja, skolotāja – eksperts, starptautisku konkursu organizētāja, Artūrs Noviks –  J. Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas docents, J. Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas pedagogs, mūziķis izpildītājs, Kokneses Mūzikas skolas absolvents, Kaspars Gulbis – mūziķis izpildītājs. Konkursa ietvaros pedagogiem, kuri savus audzēkņus sagatavoja konkursam bija iespēja noklausīties profesionālās pilnveides kursus "Baroka mūzika. Aranžēšana, pārlikumi, pedagoģiskais un metodiskais darbs kolektīvajā muzicēšanā akordeona spēlē", kurus vadīja mūsu skolas akordeona spēles pedagogs Karolīne Vancāne.

Pārliecinošs konkursa uzvarētājs, no visām grupām,  bija B grupas (9-10 gadu vecums) dalībnieks Gints Kise no Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas. Viņš saņēma arī žūrijas Speciālo balvu. Ļoti priecājamies par mūsu 3. klases audzēkni Rodrigo Šteinbergu, arī B grupas dalībnieku, kurš ieguva I vietu. Mūsu konkursā piedalījās arī Pļaviņu Mūzikas skolas audzēknis Renārs Valdbergs C grupā un ieguva III vietu.

Mūsu skolas akordeonistu mācību orķestris ( F grupā – kolektīvā muzicēšana) arī ieguva I vietu un bija vienīgais orķestris šajā konkursā. Žūrija ļoti novērtēja mūsu skolas orķestra augsto sniegumu un radošo koncertdarbību. Diemžēl Latvijā akordeonistu orķestru, bez mūsējā, ir tikai trīs, tie paši tikai mūsu Daugavpils reģionā. Arī Lietuvā orķestra kustība ir ļoti noplakusi.

Rīkojot starptautiskus konkursus un dažādus akordeona mūzikas pasākumus, pārliecinos, ka Latvijā akordeons kā profesionālais instruments, tomēr joprojām, nespēj ieņemt stabilu nišu mūzikas skolās un mūzikas tirgū. Lielākajā daļā Latvijas skolās šo instrumentu vairs neapgūst, bet kur ir, tur maz audzēkņu. Strādājot Kokneses Mūzikas skolā, priecājos, ka šis instruments vienmēr tiek turēts cieņā, un programmā mācās daudz audzēkņu un strādā ļoti enerģiska skolotāja Karolīne Vancāne, kura darbojās ar orķestri, neskatoties uz dažādām grūtībām. Manuprāt, orķestra muzicēšana ir vienīgais svarīgākais moments, kas šo instrumentu popularizēs, jo tajā būtu  jāspēlē visiem bērniem kuri mācās programmā. Diemžēl, skolotāji, kuri vada lielus kolektīvus mūzikas skolās ir maz.

Liels paldies arī Kokneses Mūzikas skolas akordeona audzēkņu vecākiem par palīdzību šī konkursa organizēšanā.  Īpašs PALDIES Edgara Bišuka mammai Annai Bišukai par to, ka vadīja konkursa programmu.

Jau nākamā gada februārī orķestris ir uzaicināts koncertēt Viļņas Jaunās Viļņas mūzikas skolā.

Lai veselība, pacietība un izturība audzēkņiem, un daudz spēka skolotājai Karolīnei Vancānei!

Iveta Bērziņa,

Kokneses Mūzikas skolas direktore

7a283cd1-cef0-41b1-a629-004f29d0dcbb.jpg 32cd6760-8f23-4485-b0b0-510c34d2eaa4.jpg 39fe0f0c-2d0b-42a5-b653-ce42cea380cc.jpg 9554c758-0fd1-4c22-8214-156fe33e7d13.jpg rodrogo.jpg
Pasākumu kalendārs
<>

Jaunākās galerijas


back to top