Kokneses mūzikas skola
lapas galva

Kokneses novads

Akordeonistu orķestris muzicē izstādes atklāšanā Likteņdārzā

10.10.2022

img-20221010-wa0000.jpg7. oktobrī Likteņdārza Saieta namā svinīgi atklāja pastāvīgo izstādi "Sibīrijas vēstules uz bērza tāss", kas veidota sadarbībā ar Tukuma muzeju. Izstāde ir veltīta 30. gadadienai kopš izveidota UNESCO programma "Pasaules atmiņa", ievērojot to, ka Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss kā dokumentārā mantojuma liecība šobrīd iekļauta Latvijas nacionālajā Pasaules mantojuma reģistrā un tādējādi pretendē uz iekļaušanu starptautiskajā reģistrā. Svinīgajā pasākumā ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja Kokneses Mūzikas skolas akordeonistu mācību orķestris diriģentes Karolīnas Vancānes vadībā.

Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss ir unikāls dokumentārais mantojums, ko uztur kopumā 11 Latvijas muzeji. Dokumentārā mantojuma kolekcijā, kas sākta veidot 2009. gadā un pastāvīgi papildināta, ir kopskaitā 52 vēstules, ko rakstījuši 18 cilvēki. Kolekcija glabājas gan Tukuma muzejā, gan Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā, Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā, Daugavas muzejā, Jēkabpils vēstures muzejā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Latvijas okupācijas muzejā, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā, Rakstniecības un mūzikas muzejā, Rīgas Ebreju kopienas muzejā "Ebreji Latvijā" un Talsu muzejā.

Pastāvīgajā izstādē, kas būs apskatāma ikvienam Likteņdārza Saieta nama apmeklētājam, būs ziņas par vēstuļu autoriem, kuri savas sabiedriskās darbības un pilsoniskās nostājas dēļ bija nokļuvuši padomju varai nevēlamas personas statusā, apcietināti, nogādāti GULAG nometnēs vai piespiedu kārtā deportēti uz Sibīriju 1941. gada 14. jūnijā un 1949. gada 25. martā.

Izstādes atklāšanā piedalījās Kokneses fonda, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Kultūras ministrijas pārstāvji, augstākminēto muzeju pārstāvji un vēstuļu autoru radinieki. Kokneses Mūzikas skolas akordeonistu mācību orķestra izpildītie skaņdarbi bija skaists un skanīgs veltījums izstādes veidotājiem un pasākuma dalībniekiem.  

Saieta nama apmeklētājiem izstāde būs apskatāma katru nedēļu no ceturtdienas līdz svētdienai Saieta nama darba laikā no pl. 10.00 līdz 17.00.

 

img-20221010-wa0004.jpg img-20221010-wa0000.jpg img-20221010-wa0001.jpg img-20221010-wa0002.jpg img-20221010-wa0003.jpg
Pasākumu kalendārs
<>

Jaunākās galerijas


back to top