Kokneses mūzikas skola
lapas galva

Kokneses novads

Ar "7. elementu" jauno komponistu konkursā

11.04.2023

pauls-viskers.jpg31. martā Ādažu novada Mākslu skolā notika jauno komponistu konkurss "Skaņuraksti Ādažos 2023", ko organizēja Latvijas Komponistu savienība sadarbībā ar Ādažu novada domi. Šajā konkursā piedalījās 5. akordeona klases audzēknis Pauls Višķers ar savu kompozīciju "7. elements".

Direktore Iveta Bērziņa – Kā sākās Tava interese par komponēšanu?

Pauls Višķers – Jau būdams maziņš, sapratu, ka man interesē dažādi instrumenti un viņu skaņa. Vecāki bija nopirkuši maziņu akordeoniņu un  spēļu ģitāru. Vēlāk no kaimiņiem atveda klavieres. Pats improvizēju, klausījos telefonā un atkārtoju dažādas melodiskās  un ritmiskās figurācijas. 6 gadu vecumā, vēl bērnudārzā, sāku mācīties mūzikas skolā.

I.B. Bet kā Tu saprati, ka melodijas nāk no Tevis paša?

P.V. Pagājušajā gadā, dienu pirms Ziemassvētkiem, man galvā atnāca melodija, kuru sāku spēlēt uz klavierēm. Nospēlēju savai specialitātes skolotājai K. Vancānei. Viņa noklausījās, ieteica dažas vietas vēl pielabot. Tā arī radās mana pirmā kompozīcija. Šobrīd manā galvā un pirkstos skan jau nākamās melodijas.

I.B. Vai Tu pats savas kompozīcijas arī pieraksti?

P.V. Nē, pašam man vēl nav nošu pierakstīšanas prasmes, to man palīdz skolotājas,  bet to ļoti vēlos apgūt. Lai neaizmirstos galvā atnākusī mūzika, es skolā to iespēlēju telefonā.

I.B. Novēlu Tev daudz skaistas mūzikas un kādu kompozīciju arī akordeonistu mācību orķestrim!

pauls-viskers-1.jpg pauls-viskers-2.jpg pauls-viskers.jpg
Pasākumu kalendārs
<>

Jaunākās galerijas


back to top