Divas ziemas

05.12.2023

pasakums1.jpg1. decembrī  Kokneses evaņģēliski luteriskajā  baznīcā bija pulcējušies ap pussimt  klasiskās mūzikas cienītāju,  lai pirmsadventes noskaņā baudītu muzikālu un skanīgu dāvanu. Par to bija parūpējusies  Karolīne Vancāne – Kokneses Mūzikas skolotāja, profesionāla pedagoģe, Rīgas Skolēnu pils akordeonistu ansambļa  "Opuss" vadītāja.

Pateicoties Karolīnes entuziasmam un uzņēmībai bagātināt akordeona repertuāra skanējumu,  kovida laikā tapa metodiskais darbs -  izcilā itāļu komponista Antonio Vivaldi visslavenākā skaņdarba "Četri gadalaiki" pārlikums diviem akordeoniem un citiem taustiņinstrumentiem.

Savukārt pateicoties atsaucīgiem cilvēkiem, kādi ir koknesieši Ilze un Dzintars Višķeri, kuru dēls arī ir Kokneses Mūzikas skolas audzēknis, Karolīnes darbs ir ieguvis grāmatas veidolu un 1. decembrī tika svinēta tās atklāšana.

Todien klausītājiem bija unikāla iespēja izbaudīt divas ziemas – vienu to, kas aiz dievnama  loga, otru, ko mūzikas skaņās bija ietērpis Vivaldi  un kuru akordeona skaņās atdzīvināja  Karolīne Vancāne ar ansambli  "Opuss".  Izdevuma atklāšanas svētkos skanēja arī Vivaldi "Vasara"  ar pianistes Karīnas Goldmanes piedalīšanos.

pasakums1.jpg aee87489-3992-4136-8922-b2b51b0f3b93.jpg 041b8a31-affa-485a-828c-61c6575a6cdf.jpg