Kokneses Mūzikas skolas audzēkņi piedalās konkursā "Sudraba flauta"

24.04.2024

20240416-185645.webpNo 16.līdz 19 aprīlim Mārupes mūzikas un mākslas skolā skanēja flautas vairāk kā parasti, jo notika IV Flautas spēles jauno izpildītāju konkurss "Sudraba flauta". 16 aprīlī Kokneses Mūzikas skolu uz konkursu devās pārstāvēt 2.klases audzēkne Melānija Ornicāne. Junioru grupā 29 dalībnieku konkurencē viņa ieguva Diplomu (19,33 punkti). Liels prieks par jaunās flautistes panākumiem!

Paldies par muzikālo atbalstu koncertmeistarei Ilonai Makareni!

Jau pēc pāris dienām, 19.aprīļa agrā rītā, devāmies vēlreiz uz Mārupi, kur flautas klases audzēkņiem bija iespēja klausīties lekcijas par elpošanas tehniku un Feldenkraisa metodi, kā arī pašiem  piedalīties meistarklasēs, kuras vadīja žūrijas locekļi: Sigita Razminoviča (JVMA, J.Mediņa mūz. vsk., Jūrmalas mūz.vsk.), Vita Rozēna-Gaļicka (flautu grupas koncertmeistare Valsts kamerorķestrī Sinfonietta Rīga) un Mihkel Peaske (Igaunijas Mūzikas akadēmijas pasniedzējs, Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis). Sava instrumenta spēles prasmi pilnveidoja mūsu skolas 2. klases  flautistes Elza Risa un Melānija Ornicāne. Šī vērtīgā pieredze  noderēs turpmākajā flautas spēles mācību  procesā.

Gundega Ermiča, Flautas spēles skolotāja