No Vīnes mājup ar zelta medaļu

03.08.2015

No 28. līdz 30. jūlijam Vīnē notika pasaules orķestru festivāls. Ar iegūtu zelta medaļu no grandiozā muzikālā pasākuma mājup atgriezies Latvijas jauniešu pūtēju orķestris, kura sastāvā spēlēja koknesietes saksofonistes Elza Lācīte un Laura Vilcāne. Abas meitenes arī pērn bija šī orķestra dalībnieces. Šopavasar Elza un Laura absolvēja Kokneses mūzikas skolu, kur saksofona spēli mācījās pie pedagoga Ziedoņa Puķīša. Lai meitenes Latvijas Jauniešu pūtēju orķestra sastāvā piedalītos Pasaules orķestru festivālā, Kokneses novada dome viņu brauciena dalības maksai piešķīra finansējumu -  440 eiro.

Meitenes pastāstīja, ka reizi gadā tiek realizēts projekts “Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris (LJPO)”. Šāda veida orķestra ideja ir populāra visā pasaulē, un jau vairāk nekā 20 gadu arī Latvijā. Projekts dalās vairākos posmos - katru gadu notiek Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, kura labākie dalībnieki var pretendēt uz mūziķu vietām LJPO. Pēc dalībnieku atlases tiek paziņots orķestra sastāvs. Šogad jau 1. martā talantīgākie mūziķi pulcējās uz pirmo mēģinājumu. Jauniešu pūtēju orķestris ar panākumiem piedalījies konkursos Vācijā, Šveicē, Nīderlandē, Somijā, Austrijā, Krievijā, arī Lietuvā un Igaunijā.

29.jūlijā Latvijas jauniešu pūtēju orķestris Jāņa Puriņa vadībā pasaules orķestru festivālā Vīnē atskaņoja divus konkursa skaņdarbus. Nākamajā dienā Vīnes Filharmonijas Zelta zālē noritēja festivāla noslēguma koncerts un konkursantu apbalvošanas ceremonija. Liels bijis Latvijas jauno mūziķu pārsteigums, uzzinot par augsto novērtējumu. Noslēguma koncertā Laura bija viena no četriem saksofona solo izpildītājiem, atskaņojot franču saksofonista Filipa Geisa skaņdarbu „Sers Patriks”.

Atpakaļceļā jaunie Latvija orķestranti sniedza koncertu Polijā, Krakovā. Lai Kokneses talantīgajām jaunietēm Elzai Lācītei un Laurai Vilcānei arī turpmāk veiksmīgs ceļš mūzikā!

Sarmīte Rode

Video no L.Vilcānes arhīva