Kokneses mūzikas skola
lapas galva

Kokneses novads

Valsts konkursā “Pūšaminstrumentu spēle” 1. vieta koknesietei Unai Gadzānei

04.03.2015

z_pukitis_u_gadzane_a_pukite_1.jpgLatvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas "Pūšaminstrumentu spēle" audzēkņu Valsts konkursa III kārtā (FINĀLĀ) Kokneses mūzikas skolas 4.klases audzēkne Una Gadzāne (skolotājs: Ziedonis Puķītis, koncertmeistare: Alla Puķīte) ieguva 1.vietu "Saksofona spēle" programmas I grupā (vecumā līdz 12 gadiem). Konkursu rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar mūzikas izglītības iestādēm un nozares nevalstiskajām organizācijām, un tā mērķis bija: attīstīt audzēkņu profesionālās prasmes un uzstāšanās kultūru pūšaminstrumentu spēlē, pārraudzīt izglītības kvalitāti profesionālās ievirzes mūzikas izglītības sistēmā - mācību darba procesu, pedagogu un audzēkņu darba rezultātus.

Valsts Konkursa forma veido trīs kārtas: I kārta notiek visās Latvijas mūzikas skolās, un tajā jāpiedalās visiem "Pūšaminstrumentu spēles" programmas audzēkņiem (izņemot 1.klasi).

Uz konkursa II kārtu (reģionālo konkursu) katrai mūzikas skolai atļauts izvirzīt ne vairāk kā 2 labākos audzēkņus katrā instrumenta vecuma grupā.

Reģionālajā konkursā uz III kārtu jeb FINĀLU izvirza ne vairāk kā 2-4 finālistus (atkarībā no reģiona pārraudzībā sastāvošo mūzikas mācības iestāžu skaita), kas pēc konkursa vērtējuma ieguvuši ne mazāk kā 24 balles no 30 iespējamajām.

Konkursa Fināls "Saksofona spēle" programmas audzēkņiem norisinājās sestdien, 21.februārī, Rīgā, Augusta Dombrovska mūzikas skolā.

Šāda veida konkursi notiek vienu reizi četros gados. Nākošais Valsts konkurss "Pūšaminstrumentu spēle" programmā notiks 2019.gadā.

Liels paldies Unas vecākiem par atsaucību reģionālā konkursa norises organizēšanā Daugavpilī, kā arī konkursa finālam Rīgā. Bet pārējiem: "labas veselības un izturības vēlējumi".

Ziedonis Puķītis

z_pukitis_saxophonia_1.jpg

Pēc IX Starptautiskā festivāla ‘’SAXOPHONIA’’ Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu saksofonistu konkursa laureātu apbalvošanas Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas Akadēmijā š.g.21.februārī. No kreisās puses: Laura Vilcāne (konkursa laureāta ‘’Atzinības raksts”), sk.Z.Puķītis, Una Gadzāne (2.vietas ‘’Diploms’’), Līva Liepiņa.

Pasākumu kalendārs
<>

Jaunākās galerijas


back to top