X Starptautiskajā P. Čaikovska konkurss

06.12.2014 kur : Kokneses mūzikas skola

2014. gada 6. decembrī Kokneses Mūzikas skolā tiksies 63 dažādu tautību jaunie pianisti, lai sacenstos P.Čaikovska skaņdarbu interpretācijā. Interesanti būs arī konkursa programmas otrie skaņdarbi – katram konkursantam jāatskaņo savas valsts komponista skaņdarbs.                                                                                        Ceļš uz Kokneses X Starptautisko P.Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju konkursu tiks mērots no Minskas, Sankt-Pēterburgas, Kaļiņingradas, Viļņas, Klaipēdas, Narvas, Paņevežas un citām ārvalstu pilsētām. No Latvijas mūzikas skolām vistālāko ceļu mēros Ventspils audzēkņi.

7. decembrī veiksmīgākie konkursanti ar savu sniegumu priecēs rīdziniekus, sniedzot laureātu koncertu Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē. Koncerta audioierakstu veiks Ekspresstudija. Pēc koncerta vistalantīgākajam un visveiksmīgākajam jaunajam talantam tiks pasniegta Kokneses novada domes naudas balva – 100 Euro. Kuras valsts pārstāvis to iegūs – varam tikai minēt!

Ja vēlaties būt koncerta klausītāji un balvas pasniegšanas liecinieki, plkst. 13:00 laipni lūgti uz koncertu! Diemžēl, konkursa gaitai Koknesē sekot nepiedāvājam konkursa zāles mazo apmēru dēļ.

Konkursantus vērtēs starptautiska žūrija:

• Ludmila Piotrovskaja – Sankt-Pēterburgas Kolpino P.Čaikovska mākslas skolas vecākā pasniedzēja;
  • Vaiva Purlyte – Klaipēdas J.Mikalauskasa Mūzikas skolas vecākā pasniedzēja;
  • Elīna Bambāne - S.Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas vadītāja.

Brīvajā laikā konkursa dalībniekiem piedāvāsim iepazīties ar Koknesi, iegriezties Likteņdārzā, padarboties Mazajā Kāpā, kā arī, ar laipnu Kokneses novada domes atļauju, relaksēties peldbaseinā.

Lai veiksme katram konkursa dalībniekam! Lai veicas arī mums- konkursa rīkotājiem!

Konkursa rīkotāju vārdā – Silvija Cīrule