Kokneses mūzikas skola
lapas galva

Kokneses novads

Jaunumi

Ar "7. elementu" jauno komponistu konkursā

11.04.2023

pauls-viskers.jpg31. martā Ādažu novada Mākslu skolā notika jauno komponistu konkurss "Skaņuraksti Ādažos 2023", ko organizēja Latvijas Komponistu savienība sadarbībā ar Ādažu novada domi. Šajā konkursā piedalījās 5. akordeona klases audzēknis Pauls Višķers ar savu kompozīciju "7. elements".

Direktore Iveta Bērziņa – Kā sākās Tava interese par komponēšanu?

Pauls Višķers – Jau būdams maziņš, sapratu, ka man interesē dažādi instrumenti un viņu skaņa. Vecāki bija nopirkuši maziņu akordeoniņu un  spēļu ģitāru. Vēlāk no kaimiņiem atveda klavieres. Pats improvizēju, klausījos telefonā un atkārtoju dažādas melodiskās  un ritmiskās figurācijas. 6 gadu vecumā, vēl bērnudārzā, sāku mācīties mūzikas skolā.

I.B. Bet kā Tu saprati, ka melodijas nāk no Tevis paša?

P.V. Pagājušajā gadā, dienu pirms Ziemassvētkiem, man galvā atnāca melodija, kuru sāku spēlēt uz klavierēm. Nospēlēju savai specialitātes skolotājai K. Vancānei. Viņa noklausījās, ieteica dažas vietas vēl pielabot. Tā arī radās mana pirmā kompozīcija. Šobrīd manā galvā un pirkstos skan jau nākamās melodijas.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Flautisti tiekas Koknesē

04.04.2023

img-20230331-wa0138.jpg31. martā jau trešo reizi Koknesē notika Novada flautas spēles audzēkņu populārās mūzikas  festivāls "Flautas pavēlnieka noslēpums". Šogad Pļaviņu, Kokneses un Pētera Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas flautas klases audzēkņu ansambļu izpildījumā varēja dzirdēt melodijas no kino filmām "Mūzikas skaņas", "Tomasa Krauna afēra", "Džeims Bonds", no animācijas filmām "Bembijs", "Zelta sietiņš", no E.L. Vēbera mūzikla "Jāzeps un brīnumsapņu mētelis", kā arī mūziķu Pola Simona, Džona Lenona, Džeimsa Rae un Eda Šīrana populārās melodijas.

Koncerta noslēgumā  klausītājiem bija iespēja dzirdēt trīs skaņdarbus flautu kora izpildījumā.

  Paldies Pļaviņu mūzikas skolas flautas skolotājai Aivai Siliņai par atbalstu un sadarbību! Paldies koncertmeistarei Ilonai Makareni!

Lasīt visu ziņu galerija (13)

Ciemos jaunie mūziķi no Daugavpils

16.03.2023

img-20230321-wa0012.jpg20. martā Kokneses Mūzikas skolā muzicēja mūsu reģionālās skolas Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņi. Koncerts noritēja ļoti pozitīvā, ģimeniskā gaisotnē. Jaunie mūziķi ne tikai muzicēja, bet arī prezentēja savu instrumentu, skaidroja kādas iespējas un ieguvumus sniedz mācības mūzikas vidusskolā. Mūsu skolas audzēkņi uzdeva arī sev interesējošus jautājumus. Kļūt par mūziķi ir ļoti garš ceļš.

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Lepojamies ar mūsu flautistēm!

13.03.2023

whatsapp-image-2023-03-08-at-12-53-23.jpg

Kokneses Mūzikas skolas flautu trio ieguvis pirmo vietu VII Latvijas mūzikas skolu izglītības programmas pūšaminstrumentu spēles audzēkņu ansambļu konkursā "Latgales svilpavnieki", kas 8. martā norisinājās Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā.

 Flautu trio spēlēja 2. flautas klases audzēkne Evija Kramiņa, 4. flautas klases audzēkne Sendija Puišele un 5. flautas klases audzēkne Laura Vilde, bet konkursam jaunās mūziķe sagatavoja flautas spēles skolotāja Gundega Ermiča.

 Konkursa žūrija meiteņu izcilajam sniegumam piešķīra 33,6 punktus un godpilno pirmo vietu.

 Kokneses Mūzikas skolas flautu trio šādā sastāvā  kopā spēlē  pirmo gadu. Trio ir daļa no lielāka kolektīva, kas uzstājas daudzos skolas  un novada rīkotajos pasākumos.

  Novēlam meitenēm arī turpmāk radošus un izcilus panākumus!

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Flautistēm atzinība konkursā

01.03.2023

whatsapp-image-2023-02-27-at-11-53-37.jpg23. un 24. februārī Daugavpilī notika VII Starptautiskais Pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss "Naujene WIND 2023". Konkursā piedalījās 188 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas Igaunijas un Polijas. Kokneses Mūzikas skolu pārstāvēja 1.flautas klases audzēkne Elza Risa un 5.flautas klases audzēkne Laura Vilde. Abas meitenes guva labus rezultātus un saņēma Atzinības rakstus.

Liels paldies mūzikas skolas direktorei par atbalstu,  koncertmeistarei Ilonai Makareni un vecākiem.

Lasīt visu ziņu

Gūst panākumus konkursā

06.02.2023

img-20230206-wa0003.jpg2023. gada 1. un 2. februārī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā notika Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Stīgu instrumentu spēle Vijoles spēle audzēkņu Valsts konkursa II kārta Daugavpils reģionā. Kokneses Mūzikas skolu pārstāvēja četras audzēknes – Annikai Kalniņai III vieta, Kitijai Naudiņai un Karlīnai Šmitei - Atzinība, Alīnai Frīdenbergai – Pateicība.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Koncertā uzbur Ziemassvētku sajūtu

22.12.2022

img-20221222-wa0001.jpg20. decembrī izskanēja Kokneses Mūzikas skolas audzēkņu koncerts "Ziemas miera pieskāriens". Ļoti lepojamies, ka mūsu skolā šajā mācību gadā mācās tik daudz mazu bērnu – gan interešu izglītībā, gan 1. un 2.  klasēs. Pirmais semestris ir noslēdzies un mazie audzēkņi klausītājus jau iepriecināja ar savām prasmēm instrumentu spēlē un kopā dziedāšanu korī. Šoreiz koncerts bija neparasts ar to, ka to vadīja divi ļoti jauki un atsaucīgi rūķi – mūsu audzēkņu vecāki Ilze Puišele un Viktors Bešmenovs. Arī koncerta noslēgumā mūsu jaunās skolotājas Nadežda Stankeviča un Zane Stupāne mūs pārsteidza ar klavierdueta Ziemassvētku skaņdarba priekšnesumu amizantā V. Disneja multfilmu tēlā. Paldies pedagogiem un vecākiem par sirsnīgas koncerta noskaņas radīšanu, jo dažiem audzēkņiem šī bija pirmā uzstāšanās.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Starptautiskā konkursā satiekas klaviermūzikas izpildītāji

12.12.2022

reinis-cirulis.jpgDecembra sākumā notika Kokneses Mūzikas skolas organizētais XVII Starptautiskais klaviermūzikas izpildītāju solistu un klavierduetu konkurss "Koknese 2022". Par tradīciju kļuvušais muzikālais notikums jau otro gadu norisinājās attālināti, un pirmo reizi tajā piedalījās rekordliels jauno pianistu skaits  - 80 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas, kā arī pirmo reizi no Anglijas un Vācijas mūzikas skolām pārliecinoši demonstrēja savu muzicēt prasmi. No Kokneses Mūzikas skolas konkursā startēja Reinis Cīrulis.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
<>

Jaunākās galerijas


back to top