31. oktobra vakarā, kad liela daļa bērnu bija devušies saldumu medībās, svinot Halovīna svētkus, Kokneses Mūzikas skolā audzēkņi, pedagogi, vecāki un akordeona mūzikas cienītāji baudīja kamermūzikas koncertu. Kokneses Mūzikas skolas skolotāja Karolīne Vancāne ar savu domubiedreni, pianisti Karīnu Goldmann-Ļebedevu no Berlīnes, kā arī akordeonistu ansambli "Opuss" no Rīgas visiem klausītājiem dāvināja brīnišķīgu koncertu un iespēju akordeona skanējumu klausīties virtuozā izpildījumā.
Nopietnās mūzikas cienītājiem 26. oktobrī Kokneses kultūras namā bija vienreizēja iespēja baudīt klavieru dueta: Roksanas Tarvides un Kaspara Bumbiša kamermūzikas koncertu. Talantīgie mūziķi kopā muzicēt sākuši šajā vasarā, un tieši koknesiešiem bija gods pirmajiem baudīt viņu kopdarbu.
Koncerts notika ar Kokneses mūzikas skolas ierosmi, tāpēc klausītāju vidū bija gan skolas pedagogi, gan audzēkņi, viņu vecāki un vecvecāki. Bērniem, kuri mācās mūzikas skolā, tā bija lieliska mācību stunda, ko dāvā brīnumainā mūzikas pasaule.
Lasīt visu ziņuOtrdien, 31.oktobrī plkst.16.30
Kokneses Mūzikas skolā
KAMERMŪZIKAS
KONCERTS
Piedalās:
1. septembrī pulksten 12 Zinību diena Kokneses Mūzikas skolā.
Kokneses Mūzikas skola
2017./2018.m.g.uzņem audzēkņus
šādās specialitātēs:
- Akordeona spēle
- Klavieru spēle
- Kora klase
- Tubas spēle
- Trombona spēle
Iestājeksāmens 28.augustā plkst.18.00
Kontakttālruņi: 65161292; mob.29856079
2017. gada 15. jūnijā Latviešu Biedrības namā notika dziedātājas Indras Lintiņas – Lučkas veidotais lielkoncerts „Tāpat kā toreiz” veltīts atmodas laika dziesminieka, komponista Eduarda Rozenštrauha daiļradei. Indra Lintiņa tolaik bija viņa skatuves partnere. Koncerta pirmā daļa izskanēja kā viņas personīgās atmiņas par šo laiku ar fragmentiem no grāmatas „Jasmīn, baltais, mana mūža…”. Tās ir rindas no dziesmas, kuru savulaik Rozenštrauhs veltīja Indrai. Koncerta vadītāja Līga Jenča-Salcēviča lasīja atmiņas: ”Atskatoties pagātnē, tie gadi, kad uzstājos kopā ar Eduardu, bija visskaistākais laiks manā mākslinieces dzīvē. Bija pārpildītas zāles, ļaudis cēlās kājās, klausoties viņa dziesmas. Nezinu, vai tagad kāds mākslinieks spēj tā aizraut un saviļņot publiku, pulcējot brīvdabas estrādēs klausītāju tūkstošus. Rozenštrauhs mani izcēla savos koncertos”.
Uzzinājām, ka Rozenštrauhs kara gaitās ir bijis Koknesē, racis tranšejas un kauju starplaikos ir spēlējis akordeonu un karavīri dziedājuši. Dziesmas, kuras izskanēja pirmajā daļā bija mazpazīstamas, tās aranžējis Atvars Sirmais, kurš pats arī atskaņoja dziesmu pavadījumus. Dziesmas kuplināja baleta mākslinieku, Indras Lintiņas dēla Kristapa Lintiņa un viņa sievas Kie Konishi horeogrāfijas.
Lasīt visu ziņu