Kokneses Mūzikas skolas vecāko klašu koris 3. aprīlī piedalījās Latgales kultūrvēsturiskā novada koru konkursā, kas tika organizēts Daugavpils latviešu kultūras centrā. Daugavpilī satikās 24 Latvijas izglītības iestāžu 5. – 12. klašu kori no Jēkabpils, Rēzeknes, Balviem, Daugavpils, Preiļiem, Aglonas, Ilūkstes, Pļaviņām, Salas, Viesītes, Kārsavas, Līvāniem, Tilžas, Krāslavas un Ludzas. II kārtas konkursā piedalījās labākie novada kolektīvi, kas uzrādīja augstu sniegumu I kārtas konkursā novadā.
Marta sākumā arī Kokneses Mūzikas skolas kora sagatavotību un repertuāra apguvi izvērtēja Kokneses novada domes izglītības darba speciāliste Inese Saulīte un žūrijas pārstāvji – mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Inita Asarīte un Pļaviņu Mūzikas skolas direktore Dita Ārgule, kas noklausoties kora sniegumu atzīmēja gan pozitīvās puses, gan deva lietderīgus padomus kora skanējuma un izpildījuma kvalitātes uzlabošanai gatavojoties koru konkursa II kārtai.
Katram korim konkursā bija jāizpilda trīs dziesmas – izlozes, izvēles un obligātā dziesma no XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāra. Koru mākslinieciskais un tehniskais sniegums tika vērtēts pēc 50 punktu skalas, un atbilstoši skatē iegūtajam punktu skaitam koriem tiek piešķirta kvalitātes pakāpe – augstākā, I, II vai III – vai pateicība par piedalīšanos.
Kokneses Mūzikas skolas koris koru konkursa II kārtā ieguva I pakāpes diplomu (43,10 punkti).
Lasīt visu ziņu16. aprīlī plkst. 17.00
Kokneses kultūras namā
Kokneses Mūzikas skolas audzēkņu
koncerts "Pavasaris klāt!"
Visi laipni aicināti!
Lasīt visu ziņuMarta sākumā Kokneses Mūzikas skolas audzēkņi devās ciemos uz Skrīveru Mūzikas un mākslas skolu, kur piedalījās starpnovadu muzikālajā viktorīnā mūzikas literatūrā "Riču Raču 2019". Skrīverieši šogad bija īpaši parūpējušies par to, lai šis pasākums būtu neaizmirstams. Pasākums tika atklāts ar mūzikas un ritma improvizāciju "Skrīveri dimd". Bērni tika sadalīti trīs komandās un apmeklēja 3 izveidotas stacijas: "Augšā -Lejā’", "Mūzikas labirints" un "Klipu klapu’". Radošie uzdevumi bija ļoti dažādi - komponistu atpazīšana attēlos, pužļu salikšana uz laiku, skaņdarbu atpazīšana un raksturojums, ritmizēšana, plastisku kustību izpildīšana mūzikas pavadībā. Noslēgumā bērnus gaidīja cienasts un video. Šāda viktorīna starp skolām pavasarī notiek nu jau vairākus gadus.
Katru gadu februāra mēnesī Kokneses novada PII "Gungeda" mūzikas nedēļas ietvaros tiek rīkota Mūzikas pēcpusdiena sadarbībā ar Kokneses Mūzikas skolu. Arī šī gada 19. februārī Kokneses Mūzikas skolas jaunāko klašu audzēkņi sniedza nelielu koncertu, kura laikā iepazīstināja bērnus ar mūzikas instrumentiem.
Pasākumu atklāja un vadīja trīs burvīgas Notiņas, kuras pārsteidza bērnus ar iebraukšanu zālē uz skrejriteņiem. Jau ar pirmo skaņdarbu bērni tika iesaistīti priekšnesuma "Rozā pantera" tēla veidošanā ar knipju palīdzību.
Lasīt visu ziņuNo 11. līdz 13. februārim Augusta Dombrovska mūzikas skolā Rīgā notika Latvijas Profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu audzēkņu valsts konkursa fināls Izglītības programmā "Pūšaminstrumentu spēle". Vissīvākā konkurence bija flautas un saksofonu spēles audzēkņiem . Kokneses Mūzikas skolu pārstāvēja pieci audzēkņi. Flautiste Laura Lelde Kalviša ieguva 24 punktus un II vietu ( ped. Gundega Ermiča). Saksofonistes Līva Liāna Liepiņa 23.67 punktus – II vietu un Una Gadzāne- 24 punktus un II vietu. Eifonija spēlē 19 punktus un III vietu ieguva Rodrigo Sproģis, savukārt, trompetists Mārcis Briģis ieguva 21 punktu un III vietu( ped. Ziedonis Puķītis). Paldies audzēkņiem un viņu pedagogiem, koncertmeistarēm Allai Puķītei, Evijai Cepurei un vecākiem par atbalstu.
Kokneses Mūzikas skolas mācību orķestris kopā ar saviem pedagogiem Ivetu Bērziņu un Karolīni Vancāni piektdien, 25.janvārī, devās uz Skrīveru sociālās aprūpes centru ''Ziedugravas, lai klausītājiem un skatītājiem piedāvātu ceļojumu pa pasauli.Tas nebija ne ar autobusu vai vilcienu, ne ar lidmašīnu vai automašīnu, tas bija ceļojums mūzikā.
Mākslinieki aicināja doties uz Franciju, lai satiktos ar tango karali Astoru Pjacollu, kurš jau agrā bērnībā muzicējis tango orķestros. Neraugoties uz to, ka spēlēt mācījies klasisko mūziku, rodas interese par bandeonu, un muzicēšana turpinās. Tālāk, skanot jautrai un priecīgai mūzikai, ceļš aicināja uz Vāciju.
Lasīt visu ziņu