Kokneses mūzikas skola
lapas galva

Kokneses novads

Izskanējis X Starptautiskais Pētera Čaikovska klaviermūzikas jauno izpildītāju konkurss.

09.12.2014

dsc04645.jpg„Ir 2004.gads. Ražens gads Kokneses Mūzikas skolai – IX Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu konkursā Kokneses Mūzikas skolas saksofonistam III vieta, Valsts konkursā saksofonu kvartetam II vieta, tam pašam ansamblim Mārupes konkursā I vieta, Madonas konkursā – GRAND PRIX! Bet ko tad pianisti?                                                                                          Pavasarī nolemjam aizpildīt „brīvo nišu” – rīkot republikas mēroga konkursu, veltītu izcilā krievu komponista P. Čaikovska daiļradei. Pieredzes konkursa rīkošanā nekādas, bet viss dzīvē kādreiz ir pirmoreiz…

Uz vēja spārniem atskrēja decembris. Visu novembri „atšaudījāmies” no skolām, kuras bija nokavējušas pieteikšanās termiņu, bet par katru cenu gribēja piedalīties konkursā! Bērnudārza stāvlaukums, kurš pa jokam tika nodēvēts par Čaikovska laukumu- nogreiderēts un pielīdzināts. Skola saposta, varam uzņemt viesus.

Nopietna žūrija: J. Vītola Konservatorijas profesori N. Fedorovskis, N. Lūse, T. Deksnis. No 10-iem rītā līdz pat 21:00 ,šķiet, skanēja viss Kokneses centrs! 68 jaunie pianisti 30 Latvijas skolām sacentās krievu mūzikas dižgara skaņdarbu atskaņošanas mākslā.

Laureātus nolēmām parādīt visai Latvijai – laureātu koncerts notika Rīgas Latviešu biedrībā. Krievijas vēstniecības preses sekretāre Marija Vlasova teica uzrunu latviešu valodā, par ko izpelnījās vētrainus aplausus. Viņa Latvijā uzturas tikai 3 mēnešus!

Prieks par mūsējiem – R. Kveskam II vieta, K. Bumbišam – III vieta! Kas var būt jaukāks par šo?”

/Fragments no S. Cīrules rakstītās Kokneses Mūzikas skolas dienasgrāmatas./

Uz vēja spārniem aizskrējuši 10 gadi. Pārlasot dienasgrāmatā uz konkursu attiecināmo, varu teikt tikai vienu – bezgala interesanti, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem pilni gadi, kuros P. Čaikovska konkursam ir bijusi nozīmīga vieta skolas dzīvē.

2006.gadā pirmie ārzemju dalībnieki – Sankt – Pēterburgas Kolpino un Maskavas Mūzikas skolu audzēkņi. Abas skolas lepni nes P. Čaikovska vārdu!

Nepārspējamā Jun In ! Maza Korejas meitenīte, kuras mazajā, sīkajā augumiņā tik daudz fiziska sīkstuma, dvēseles un emociju! Izsmalcināts, elegants, muzikāls sniegums!

Laureātu koncertā Melngalvju namā uzvarētāju vidū arī mūsējie – G. Tarasova un R. Kveska! Greznajā zālē, klausoties jauno talantu sniegumu, gribējās teikt: „Mirkli, apstājies!”

Raitis un Gita kopā ar skolotāju Oksanu Smelnaku devās uz Sankt- Pēterburgu, lai Kolpino piedalītos P.Čaikovska konkursā. Kļinā, P. Čaikovska dzimtajā vietā, bija iespēja paspēlēt uz Meistara klavierēm.

Esmu aicināta uzrakstīt īsu un kodolīgu konkursa vēsturi, taču uzjundī tik daudz atmiņu, ka īsi un kodolīgi nu nekādi nesanāk…. Tādēļ pievērsīšos 2014.gadam: nedaudz bažījāmies par to, vai gada pārtraukums konkursa ritmā (saistībā ar skolas remontu) nebūs ienesis smagas korekcijas dalībnieku skaita ziņā?! Tomēr nē - pieteicās 63 dalībnieki un, tavu prieku, konkursa „ ģeogrāfija” (ja tā var teikt) paplašinājās Minskas, Viļņas, Narvas, Kaļiņingradas virzienā, bet no Sankt- Pēterburgas atbrauca pat 2 skolas. Kā vienmēr kupls bija lietuviešu pulks – Klaipēda, Paņeveža, Utena, Akmene, Viļņa.

Izrādās, ka mūzikā mēs visi domājam vienā virzienā, neatkarīgi no tautības. Jauno pianistu sniegums bija dziļi emocionāls, rūpīgi izstrādāts un pārdomāts. Skatuves tēli spilgti mākslinieciski – no tērpa līdz paklanīšanās mākslai. Prieks acīm un neaprakstāma bauda ausīm un gandarījums dvēselei.

Vēlā vakara stundā notika laureātu apbalvošana un dalībnieki devās mājup pa apledojošiem Latvijas ceļiem, lai nākamajā dienā atkal tiktos Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē Laureātu koncertā.

Laureātu koncerts bija lielisks. Greznā zāle piešķīra jauku svētku noskaņojumu un jaunie pianisti muzicēja jo īpaši apgaroti. Šogad piešķirtā Kokneses novada domes balva – 100 euro, tika piešķirta Klaipēdas Mūzikas skolas klavieru duetam – Karolinai Jurkutei un Dominikai Domarkaitei. Meiteņu sniegums bija profesionāls, muzikāls, atraktīvs un tika novērtēts ar augstāko punktu skaitu un klausītāju ovācijām.

Arī šoreiz mums izdevās Koknesi aizvest uz Rīgu – no mazās bērnudārza zāles uz Rīgas Latviešu biedrības Zelta zāli ar augstajiem griestiem un kristāla lustrām! Kā pasakā par Pelnrušķīti….

Ar konkursa rezultātiem, punktu un vietu izteiksmē , varat iepazīties Mūzikas skolas Mājas lapā.

Sirsnīgs paldies visiem konkursa dalībniekiem, skolotājiem, kuri ieguldījuši lielu papildus darbu audzēkņu sagatavošanā!

Paldies vecākiem par aktīvu līdzdalību bērnu, kā personību, veidošanā!

Paldies Kokneses novada domei par piešķirto naudas balvu! Un kāda sakritība – abām Lietuvas meitenēm 16.un 17. decembrī dzimšanas dienas, bet ar 2015.gada 1. janvāri Lietuvā sākas Euro ēra!

Kokneses Mūzikas skolas direktore S. Cīrule

dsc04641.jpg dsc04642.jpg dsc04643.jpg dsc04639.jpg dsc04645.jpg dsc04644.jpg dsc04646.jpg dsc04648.jpg dsc04650.jpg dsc04676.jpg dsc04677.jpg dsc04678.jpg dsc04679.jpg dsc04680.jpg dsc04681.jpg dsc04682.jpg dsc04683.jpg dsc04684.jpg dsc04685.jpg dsc04686.jpg dsc04687.jpg dsc04689.jpg dsc04708.jpg dsc04711.jpg dsc04715.jpg dsc04721.jpg dsc04722.jpg dsc04723.jpg dsc04725.jpg dsc04726.jpg dscf9558.jpg dscf9564.jpg dscf9567_1.jpg dscf9568_1.jpg
Pasākumu kalendārs
<>

Jaunākās galerijas


back to top